Po przerwie spowodowanej meczami eliminacji do Mistrzostw Świata RPA 2010 piłkarze wracają na ligowe boiska. Tak jest na całym świecie, i tak jest również we Francji.[Pozostałe ligi]»
Piłkarz, który doprowadził do podwójnego złamania nogi Marcina Wasilewskiego (Anderlecht Bruksela) - Belg Axel Witsel (Standard Liege) będzie pauzował przez osiem, a nie jedenaście spotkań. Karę złagodziła w piątek komisja dyscyplinarna, która przychyliła się do odwołania zawodnika.[Pozostałe ligi]»
Marcin Wasilewski w nocy z niedzieli na poniedziałek przeszedł zabieg oczyszczenia rany, ale dopiero za pięć, sześć dni czeka go poważna operacja. Lekarze podali piłkarzowi antybiotyki.[Ligi zagraniczne]»
W czwartej kolejce angielskiej Premier League obyło się bez sensacji. W absolutnym szlagierze kolejki Manchester United pokonała Arsenal 2:1. Swoje spotkanie z Portsmouth wygrał także lokalny rywal "Czerwonych Diabłów", Manchester City.[Liga Angielska]»
Od wygranej 3:2 na Elstadio Santiago Bernabeu rozpoczął nowy sezon Real Madryt. Królewscy pokonali w sobotę Deportivo La Coruna. Dla odmiany, lokalny rywal Realu, Atletico poległo z FC Malagą 0:3.[Liga Hiszpańska]»
Wygrana 3:1 Juventusu Turyn z AS Romą to hit 2. kolejki włoskiej Serie A. Drugim hitem były derby Mediloanu, które pewnie wygrał Inter, strzelając Milanowi aż cztery gole nie tracąc żadnego.[Liga Włoska]»
Hertha Berlin przegrała u siebie z Werderem Brema 2:3. To trzecia z rzędu porażka tej drużyny. W drugim niedzielnym spotkaniu HSV pewnie pokonało FC Koeln.[Liga Niemiecka]»
Real Madryt w meczu inaugurującym rozgrywki Primera Division w sezonie 2009/2010 pokonał na Estadio Santiago Bernabeu Deportivo la Coruna 3:2. Gole strzelili: Raul, Cristiano Ronaldo i Diarra.[Liga Hiszpańska]»
W meczach czwartej kolejki Premier League obyło się bez sensacji. W absolutnym hicie kolejki, Manchester United pokonał na Old Trafford Arsenal Londyn 2:1. Swoje mecze wygrały także: Chelsea, Tottenham oraz, dość szczęśliwie, Liverpool.[Liga Angielska]»
Bayern Monachium wygrał pierwszy mecz w sezonie. Bawarczycy pokonali Wolfsburg, a dwie bramki zdobył nowy nabytek Bayernu - Arjen Robben. Skromne zwycięstwo zanotowało Hoffenheim, a Stuttgart tylko zremisował FC Norymberga.[Liga Niemiecka]»
Najbliższa seria spotkań ligi francuskiej, jak każda, będzie się składać z dziesięciu spotkań. Jednak jedno z nich wybija się zdecydowanie na pierwszy plan i będzie zaserwowane już po zakończeniu poprzednich meczy.[Pozostałe ligi]»
Piłkarze Barcelony zdobyli Superpuchar Hiszpanii. W rewanżowym meczu pokonali u siebie Athletic Bilbao 3:0. Pierwsze spotkanie także zakończyło się zwycięstwem podopiecznych trenera Josepa Guardioli 2:1.[Liga Hiszpańska]»