Ekstraklasa | 2010-09-10 12:00:00 | Nadesłał: Anna Szłapa | Źrodlo: inf. własna
5. kolejkę rozgrywek ekstraklasy zainauguruje spotkanie Polonii Bytom z Zagłębiem Lubin. Początek spotkania o godzinie 17.45.
Przed dwoma tygodniami Poloniści po niezłym meczu przegrali z Wisłą Kraków 1:2. Jedyną bramkę dla bytomian w pierwszej połowie zdobył Clemence Matawu, a Marcina Juszczyka pokonali Patryk Małecki oraz Maciej Żurawski. Polonia po trzech porażkach oraz jednym remisie jest przedostatnią drużyną w tabeli. 4. punkty to dorobek piłkarzy z Lubina, którzy w ostatnim spotkaniu pokonali 1:0 Arkę Gdynia.
Podopieczni trenera Szatałowa liczą na powtórkę z ubiegłego sezonu, kiedy to wygrali z Zagłębiem 2:1, pomimo tego, iż do przerwy prowadzili goście. W tamtym pojedynku na listę strzelców wpisali się Szymon Sawala i Błażej Telichowski. Dodatkowo za gospodarzami przemawia atut własnego boiska oraz bilans spotkań; do tej pory rozegrano cztery mecze w ekstraklasie, z których "Niebiesko-czerwoni" triumfowali dwukrotnie.
Drużynę Polonii wzmocnili David Kobylik i Mariusz Ujek, którzy w ostatnim sparingu pokazali się z dobrej strony. Na pewno na boisku nie zobaczymy Marka Bażika oraz Lukasa Killara, bowiem obaj nie doszli jeszcze do pełni sił po kontuzji. Trener Szatałow jest pewny, iż jego zespół pokaże się z lepszej strony i wreszcie wywalczy komplet punktów. Lubinianie, którzy początku sezonu również nie mogą zaliczyć do udanych zdają sobie sprawę, że w Bytomiu o punkty nie będzie łatwo, ale zrobią wszystko, aby wrócić z trzema oczkami.
Początek spotkania Polonia Bytom - Zagłębie Lubin o godzinie 17.45, a sędziować ten mecz będzie Michał Mularczyk ze Skierniewic.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
| Lp. | Drużyna | Mecze | Punkty |
| 1. | Śląsk Wrocław | 17 | 37 |
| 2. | Legia Warszawa | 17 | 33 |
| 3. | Polonia Warszawa | 17 | 31 |
| 4. | Ruch Chorzów | 17 | 29 |
| 5. | Lech Poznań | 17 | 28 |
| 6. | Wisła Kraków | 17 | 27 |
| 7. | Widzew Łódź | 17 | 25 |
| 8. | Korona Kielce | 17 | 25 |
| 9. | Podbeskidzie Bielsko-Biała | 17 | 23 |
| 10. | Jagiellonia Białystok | 17 | 22 |
| 11. | Górnik Zabrze | 17 | 20 |
| 12. | Lechia Gdańsk | 17 | 17 |
| 13. | PGE GKS Bełchatów | 17 | 16 |
| 14. | ŁKS Łódź | 17 | 15 |
| 15. | Cracovia | 17 | 14 |
| 16. | KGHM Zagłębie Lubin | 17 | 13 |
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.